Please enable JS
Cnr Ajans Teknoloji Haberleri - Blog

BLOG

Cnr Ajans Blog Yazılarımız
img

Apple iPhone 6S, kamera klasmanında 10’uncu oldu!

2020-08-19 12:33:51
Apple’ın her ürün tanıtımında aldığı en büyük eleştirilerden birisi, ürün geliştirme bazında ciddi değişiklikler ortaya koymaması, insanları yenilikçi bir ürün satın alıyorum noktasında heyecanlandırmamasıydı. Ancak bu sene Apple iPhone 6S’te gözle görülür bir değişiklik, sonunda insanların karşısına çıktı! Kamera kalitesi bakımından iPhone modellerinde ciddi anlamda bir değişiklik vardı, megapiksel 8 değil 12 oldu ve bunun dışında video kayıtta 4K özelliği getirildi, aslında akıllı telefonların kamera konsepti için bu değişiklikler oldukça radikaldi.Kamera kalitesinde iPhone 6S kaçıncı sırada?
Apple iPhone 6S, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonların kamera kalitelerini testlerle ölçen bir teknoloji portalında, 10. sırada yer alabildi. DxOMark, popüler bir kamera inceleme ve değerlendirme sitesi olarak tüm akıllı telefonların kameralarını incelemiş, performanslarını analiz etmiş ve 100 üzerinden notlar vererek bir sıralama yapmış. Aslında bakılırsa Sony, LG gibi kaliteli, iddialı akıllı telefon üreticilerinin kamera odaklı telefonlarının listede iyi yer bulması şaşırtıcı değil, ancak dikkat çeken nokta Apple’ın en son ürünü olan iPhone 6S’in, listede daha eski iPhone modeli olan iPhone 6’dan da geride olması.Apple iPhone 6S kamerası neden onuncu?
Apple’ın amiral gemisi olarak ifade edilen bu telefonun özellikle 4K video kayıt özelliği oldukça başarılı bulundu, ancak iç ve dış mekan çekimlerinde gölgelenme, sarı tonların ağır basması iPhone 6S kamerasının olumsuz yönleri olarak not edilmiş. Bu da 2015 ekim ayında karşımıza çıkan bu akıllı telefon kamera inceleme listesinde, iPhone 6S’in onuncu sırada yer almasına sebep oldu!